Inhoudsopgave
- Werkt Paus Franciscus aan een sociale encycliek?
Dat beweert de linkspopulistische president van Ecuador, Rafael Correa. Tegelijk heeft deze kritiek op de encycliek van de H. Johannes Paulus II die hij kenmerkte als een encycliek "die het neoliberalisme vertegenwoordigt".
Teugelloos kapitalisme
Johannes Paulus II schreef een eeuw na (1891). Hierin keerde paus Leo XIII zich tegen een teugelloos kapitalisme, en sprak hij zijn steun uit voor arbeidersrechten en voor de oprichting van katholieke vakbonden. werd zo de grondslag voor de .
Genadeslag
De aanleiding voor was de ineenstorting van het communistische Oostblok. De encycliek kiest voor een vrije, zij het sociaal geordende markteconomie. Volgens Correa gaf de paus hiermee ook de bevrijdingstheologie de genadeslag. De nieuwe encycliek zou een correctie op die van paus Johannes Paulus moeten worden.
Bescheiden bijdrage
Correa zinspeelt erop dat hij bij de voorbereiding van de vermeende encycliek betrokken wordt. “Natuurlijk zou het een vreugde en een eer zijn het Vaticaan terzijde de staan en onze bescheiden bijdrage te leveren, als de paus een nieuwe encycliek over de ontwikkeling voorbereidt.” (KN/Katholisches.info)
Extra opties voor deze alinea
Kopieer alinea-URL naar klembord Kopieer alinea-tekst naar klembord Reageer op deze alinea Deel op social media
Bericht Werkt Paus Franciscus aan een sociale encycliek?
27 januari 2016
23 februari 2018
https://rkdocumenten.nl/toondocument/bericht_3472-werkt-paus-franciscus-aan-een-sociale-encycliek-nl