Inhoudsopgave
- Voorbereidingen volgende Synode gestart
ROME (KerkNet) - De gewone raad van de bisschoppensynode is gestart met de voorbereiding van de plaatsvindt. Gezien het belang van het thema woonde Paus Franciscus persoonlijk de startbijeenkomst bij. Opvallend is dat verschillende kardinalen die geen deel uitmaken van de curie, onder meer kardinaal Christoph Schönborn en de Zuid-Afrikaanse kardinaal Wilfrid Napier aan de bijeenkomst deelnamen. Op het overleg werden de resultaten van de onlangs gehouden geëvalueerd en is gestart met de voorbereiding van de synode van volgend jaar over hetzelfde thema.
De kardinalen en bisschoppen legden er op basis van het einddocument (de zogeheten '') van de buitengewone bisschoppensynode de laatste hand aan de '' (suggesties voor onderwerpen) van de . Die worden binnen twee weken aan alle bisschoppenconferenties in de hele wereld bezorgd met het verzoek er hun commentaar op te geven. Op basis van de reacties wordt later een ‘’ (werkdocument) opgesteld, de eigenlijke leidraad voor de bijeenkomst. Opmerkelijk is dat de synoderaad ook deze keer aan bisschoppen vraagt om een brede bevraging bij diverse lokale kerkelijke instanties en hun gelovigen te organiseren, ter voorbereiding van de synode. Over de manier waarop dat moet gebeuren, spreken zij zich niet uit. Vorige keer gebeurde dat men een vragenlijst waarop parochies en andere groepen reacties konden insturen.
Hoewel alle verwachtingen van de onlangs gehouden volgens waarnemers niet allemaal werden ingelost, stellen Vaticaankenners dat Paus Franciscus alleszins versterkt uit de synode is gekomen. In zijn opgemerkte liet de kerkleider duidelijk horen dat hij de Paus is en niemand anders. En zich baserend op het kerkelijk recht heeft hij laten verstaan dat hij na de volgende gewone synode beslissingen zal nemen en dat hij dat recht heeft.
Extra opties voor deze alinea
Kopieer alinea-URL naar klembord Kopieer alinea-tekst naar klembord Reageer op deze alinea Deel op social media
Bericht Voorbereidingen volgende Synode gestart
22 november 2014
24 november 2014
https://rkdocumenten.nl/toondocument/bericht_2859-voorbereidingen-volgende-synode-gestart-nl